آزمایش ژنتیک ورزشی . تست ژنتیک ورزشی . استعدادیابی ژنتیکی . ژن و فیت - ژنوفیت
۵
(۲)

lifestyle. سبک زندگی . ژن . ژن و فیت - ژنوفیت

“ژن و فیت” چگونه کار می کند؟!

در سال های اخیر دانش ما راجع به علم ژنتیک پیشرفت چشمگیری داشته است. به طوری که می توان از این دانش در زندگی روزمره استفاده کرد. یکی از مواردی که مطالعات زیادی روی آن انجام شده، شناخت ویژگی های ورزشی با توجه به ژنتیک فرد است. به این ترتیب که با بررسی DNA افراد می توان خصوصیات ورزشی و نحوه پاسخ بدن به تمرینات را مشخص کرد.
اما چگونه با “ژن و فیت” از یک نمونه مخاط دهانی به خصوصیات ژنتیکی ورزشی میرسیم؟
در این مطلب مراحل انجام آزمایش که توسط تیم علمی “ژن و فیت” انجام می شود، را برایتان شرح می دهیم.

نمونه DNA شما

بر خلاف تصور معمول ما برای نمونه گیری به خون نیاز نداریم و نمونه را با یک سواب ساده و از سلول های مخاط دهان بدست می آوریم. هنگامی که سواب را به داخل دهان خود می کشید، سلول های مخاطی دهان شما به سواب می چسبد. با توجه به این که تمام سلول های بدن DNA دارند، ما نمونه DNA شما را از سلول های چسبیده به سواب استخراج می کنیم.
بعد از اینکه نمونه شما به دفتر ما رسید، نمونه را شماره گذاری کرده و به آزمایشگاه ارسال می کنیم.

مراحل آزمایشگاهی

برای تعیین مشخصات ژنتیکی چندین مرحله روی نمونه ای که شما در اختیار ما قرار دادید انجام می شود. ابتدا باید سلول های مخاط دهان را از سواب جدا کرده و DNA را از سلول ها استخراج کنیم. برای این کار از کیت استخراج DNA استفاده می کنیم که نمونه با کیفیت DNA را در اختیار ما قرار می دهد. سپس مناطق خاصی از ژن های شما تکثیر شده و نقاطی از DNA که با فعالیت های فیزیکی بدن در ارتباط است بررسی می شود. سپس نتایج نهایی آزمایش ها برای تیم علمی “ژن و فیت” ارسال می شود تا آنالیز نهایی روی آنها صورت گیرد.

آنالیز

DNA مانند کتابی است که با ۴ حرف (A, T, G, C) نوشته شده است. هر بخش از این کتاب مربوط به یک سری ویژگی ها ی ما مانند رنگ چشم، رنگ مو، خصوصیات جسمانی و غیره است. تفاوت های جزیی در ترتیب این حروف است که باعث ایجاد تفاوت بین افراد می شود.
ما در “ژن و فیت” با جمع آوری بیش از ۱۰۰ مقاله و کتاب علمی معتبر، نقاطی از DNA را که با ویژگی های ورزشی در ارتباط است تعیین کرده ایم. سپس مشخصات DNA شما را بر اساس داده های این مطالعات آنالیز میکنیم و خصوصیات ژنتیکی ورزشی شما را به صورت ساده و قابل استفاده در اختیارتان قرار می دهیم.
همیشه میتوانید از این نتایج استفاده کنید چون DNA و خصوصیات ژنتیکی ثابت هستند. با توجه به اینکه DNA هر شخص منحصر به فرد است، ویژگی های افراد هم منحصر به فرد هستند، پس اگر میخواهید ویژگی های خاص خود را بشناسید اینجا را کلیک کنید و تست ژنتیک ورزشی “ژن و فیت” خود را سفارش دهید.

 

نظر شما برای ما ارزشمنده

با امتیاز دادن به این مقاله، نظرتون رو با ما به اشتراک بذارید

امتیاز: ۵ / ۵. تعداد: ۲

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز میدین!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری
اسکرول به بالا

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,